30 yıl önce başlayan hikayemiz tarihe geçmekte..

Bizim hikayemiz, Prof. Dr. Halis Ünlü’nün mesleki yaşamının ilk yıllarında Ankara’da başlamıştı. Burun cerrahisi, kulak burun boğaz hastalıklarının rağbet görmeyen alanlarından birisi olmasına rağmen Prof. Dr. Halis Ünlü, kendisini ufku genişletmeye ve yenilik yolunun izini sürmeye adadı.

1989’da Prof. Dr. Halis Ünlü, Ankara’da endoskopi üzerine araştırmalarını yürüttü. Birkaç ay sonra endoskopik sinüs cerrahisinin doğduğu yer olan Avusturya’nın Graz kentinde çalışmalarının izini sürüyordu. Endoskopi tekniğini Türkiye’de ilk uygulayan kişilerden biri olan Prof. Dr. Halis Ünlü; tüm yurtta bulgularını yayınlayarak, sunumlar gerçekleştirerek ve kurslar düzenleyerek tekniğin gelişmesine öncülük etti.

Daha önce hayal edilmemiş çözümü arayıp bulmaya tutkun Prof. Dr. Halis Ünlü, estetik burun cerrahisine yöneldi. 2004’te Prof. Dr. Halis Ünlü’nün emekleri, İstanbul’da basılan Eksternal Rinoplasti Cerrahi Atlası ve Olgu Sunumu ismindeki referans kitabında vücut buldu. Bunun yanısıra; Prof. Dr. Halis Ünlü, 2006’dan bu yana düzenlenmekte olan Rhinocamp® toplantılarında bilgi ve deneyimini tüm dünyadan cerrahlarla paylaşmaktadır.

Meslek hayatının 30. Yılı olan 2019’da Prof. Dr. Halis Ünlü, mükemmelliğe yolculuğunu İzmir’de Dr. Ünlü Clinic çatısı altında derlemiştir.